Otváracie hodiny
  • PO - ŠT : 15:00 - 21:00
  • PI : 15:00 - 22:00
  • NE : 17:30 - 21:30

Pravidelné aktivity v Dome Quo Vadis


Stretávanie

V Dome Quo Vadis sa pravidelne stretávajú rôzne spoločenstvá a stretká, mnohé s dlhoročnou tradíciou. Našou snahou je podporovať tieto stretnutia, nakoľko takto rastieme osobne ako aj Cirkev sa môže rozvíjať.Cestovateľské pondelky

Každý prvý pondelok o 18:00 (ak nie je uvedené inak) sa konajú Cestovateľské večery.

Cestovateľské večery sú zamerané na interaktívne PP prezentácie cestovateľských zážitkov väčšinou zo zahraničných ciest z celého sveta, organizovaných  cestovnou kanceláriou alebo vo vlastnej réžii, a z misijných ciest.  Boli odprezentované aj prednášky o cestovaní po Slovensku. Celá akcia trvá cca 1 – 1,5 hod. a je vedená skôr formou neformálneho rozhovoru.  Niekedy je doplnená ochutnávkou tradičných špecialít z prezentovanej krajiny, prípadne krátkou výučbou ľudových tancov a pod.


Prednáškové utorky

Jednotlivé utorky sa u nás striedajú prednášatelia a rozličné témy. Aktuálny program vždy v rubrike Program.

Každý prvý utorok je prednáškovo-diskusné stretnutie s Ústredím slovenskej kresťanskej inteligencie. Každý druhý utorok sú prednášky na tému klubu Anonymní alkoholici.

Modlitby na ceste...

Pre tých, ktorým záleží na ľuďoch prežívajúcich homosexuálnu príťažlivosť. Každý párny týždeň v utorok od 19.00 do 20.00, miestnosť Alfa. Informačný letáčik.

Ostatné utorky sú rôzne témy, prezentácie kníh, alebo ďalšie diskusie.


Workshopové stredy

Každú tretiu stredu u nás od 17:00 prebieha kurz drôtikárstva vedený skúsenou drôtikárkou, pani Biskupskou, ktorá sa tomuto hobby venuje už dlhé roky. Okrem toho má každý návštevník možnosť omladiť zbor Trojičky, ktorý študuje klasické omšové partitúry na latinské sv. omše. O 17:00 v prednáškovej.
Nové workshopy plánujeme...ak máte záujem, ozvite sa nám.

Mosty 25+

Mosty 25+ majú niektoré aktivity u nás. Viac o ich aktivitách sa dočítate TU 

1.) BIBLICKÉ STRETKO: Stretko inšpirované svätym písmom, ktoré sa koná
 raz mesačne, a to 2. utorok v mesiaci o 17.30 hod. v Dome Quo Vadis
(miestnosť Alfa). Témou stretiek v tomto roku sú Biblické vzory mužov
a žien pre náš život.

2.) MODLITEBNÉ STRETKO: Stretko pre záujemcov o pravidelné stretká v
menšej skupinke, ktoré sa koná každý párny utorok (t.j. každý druhý
týždeň) o 18.00 hod. v Dome Quo Vadis (miestnosť Omega). Cieľom
stretka je modlitba, zdieľanie a rast v duchovnom živote. Pravidelný
program stretka: úvodné zdieľanie, modlitba, krátka úvaha, zdieľanie k
úvahe.

Stretko: Sprevádzajúci - pútnické bratstvo - stredy v kaviarni

Stretko: Sprevádzajúci - pútnické bratstvo - stredy v kaviarni
S.p.b. - Ľudová zbožnosť: Pešie púte, Procesie, Krížové cesty.
Bližšie informácie nájdete na Info: http: www.sprevadzajuci.sk

Senior club - streda doobeda

Sme otvorení aj starším ročníkom a tak každú stredu doobeda sa u nás stretávajú seniori. Majú pozvaných prednášateľov, spoločne sa modlia a zdieľajú. Sú otvorení novým členom. Od 9:00 - 12:00.

Modlitby matiek

Modlitby matiek sa konajú každú nepárnu stredu od 18.00h do 19.00h (okrem školských prázdnin). V prípade záujmu kontaktujte p. Annu Kohutiarovú na 02/50236774 (od 7.00-15,00h), 02/20700427 (po 19,00h), prípadne na akohutiarova@gmail.com


Anglicko - slovenské Bible group švrtky

Group of enthusiastic Christians who come together once a week to pray, read, reflect and discuss the New Testament in the English language. http://www.catholic.sk/main.php?page=18-en-Bible_Group Thursdays at 7 pm.

Večeradlo za víťazstvo Nepoškvrneného srdca PANNY MÁRIE

Každý párny štvrtok o 17.45 hod., v miestnosti Omega v suteréne, sa koná stretnutie spoločenstva Mariánskeho hnutia a modlitba za Víťazstvo Nepoškvrneného srdca Panny Márie. Osobitne za víťazstvo v rodinách a v ľuďoch zranených zo vzťahov. Vďaka tejto modlitbe Mária Matka poskytuje ochranu, útočište a posilu svojho Nepoškvrneného srdca. Prosí nás o túto modlitbu stále rovnako ako pred skoro 100 rokmi v roku 1917 vo Fatime. 


Zodpovedné rodičovstvo a úcta k životu

Každý posledný štvrtok v mesiaci sa v Dome Quo Vadis konajú prednášky na tému Zodpovedné rodičovstvo: Láska, sexualita a plodnosť v manželstve (Billingsova ovulačná metóda) vedené p. Miou Lukáčovou. Prednáška sa pravidelne koná posledný štvrtok v mesiaci od 17.00 do 18.30. Prednášky organizuje o.z. Donum vitae. Na stretnutie môžete prísť bez prihlasovania. Ak však máte akékoľvek otázky, môžete sa s nimi obrátiť na p. Lukáčovú - 0905 385 814, mia@lukacova.sk 


Anonymní alkoholici - piatky

Skupina, ktorá sa stretáva v našich priestoroch, sa volá Triezvosť.
Stretáva sa každý piatok od 16.30 hod do 18.00 hod.
Pre akékoľvek informácie kontaktujte p. Evu - 0911 239 445 alebo anonymni.alkoholici.triezvost@gmail.com


Legion of Mary

Každú nedeľu o 18:30 v dolnej ľavej miestnosti Omega. The Legion of Mary is a lay apostolic association of Catholics who, with the sanction of the Church and under the powerful leadership of Mary Immaculate, serve the Church in about 170 countries. Evangelisation, especially the seeking of conversions to the Church, is the priority of the Legion, and it is the largest international Catholic lay organization dedicated to this objective. Under the influence of the Holy Spirit and Divine Grace, the end purpose of the Legion of Mary is the salvation of souls and the glory of God. Please join us at Dom Quo Vadis, Sundays, 17:30-19:00. Meetings are in both Slovak and English. Everyone is welcome.

Prilohy: 
PrílohaVeľkosť
PDF icon modlitby_na_ceste_..._2016.pdf19.47 KB
PDF icon modlitbynaceste2016.pdf745.01 KB

      Dobromat.sk - nákup, ktorý pomáha