Naša ponuka

Všetkým známa je naša príjemná dobrovoľnícka kaviareň. Ponúkame hosťom v prostredí príjemnej a priateľskej atmosféry rôzne druhy kávy, čajov, horúcej čokolády ako aj studené nápoje a drobné pochutiny. Budeme radi, ak si ľudia zvyknú, že sa v QV môžu, kedykoľvek sú práve v centre a majú chvíľu voľného času, zastaviť, posedieť si, prečítať knihu, študovať alebo jednoducho len tak pookriať. Ako doma. Dobrovoľníctvo je tým, čím žijeme, pre Boha. Naše nápoje a pochutiny môžete oceniť formou dobrovoľného príspevku. Náklady máme uvedené v ponukovom lístku. Ale finálna suma je na Vás a Vašej štedrosti. Viac o dobrovoľníckej kafe-teá-rie tu.

Okrem možnosti zastaviť sa v priestoroch útulnej modernej dobrovoľníckej kaviarne, môžete u nás siahnuť po zaujímavej knihe z police našej knižnice. Prelistovať či čítať na pokračovanie môžete buď priamo u nás alebo v pohodlí svojho domova. Knižky požičiavame absenčne za zálohu 3 Eurá na 2 týždne. Chceme byť duchovným srdcom v srdci mesta.

Ponúkame tiež priestory stretkám a spoločenstvám. V súčasnosti sa u nás stretávajú napr. Modlitby matiek, mladé stretká, modlitba za oslobodenie, modlitby za manželov, exUPeCe, anonymní narkomani. Týždenne sa prestrieda okolo 24 spoločenstiev. Denne sa u nás večer v stretkárskych miestnostiach vystrieda asi 30 prevažne mladých ľudí. Podľa aktuálnych možností a potrieb poskytujeme priestor aj jednorázovým záujemcom, napr. speváckym zborom. K našim priestorom patrí aj prednášková miestnosť s kapacitou cca 90 osôb, kde sa na pravidelnej aj nepravidelnej báze konajú rôzne prednášky, príležitostne aj koncerty a premietania. Dosiaľ u nás prednášalo desiatky pravidelných alebo príležitostných prednášateľov z oblasti teológie, filozofie, duchovného a kresťanského života, ako aj kultúry. Pozri Rezervácie.

Aby sme slúžili aj rozvoju kultúry, súčasťou našej ponuky sú i vernisáže a výstavy umeleckých diel. Priestor vystavovať dávame a chceme dávať mladým talentom ako aj renomovaným umelcom. Pozri Výstavy, náš aktuálny Program, Služby aj Facebook (Dom Quo vadis).

 

Partneri projektu


Podporujeme

Rádio Mária