Kaviareň – čajovňa

Dobrá káva, knihy, príjemné a priateľské prostredie - toto ponúkame v našej dobrovoľníckej komunitnej kaviarni v Dome Quo Vadis. Sme miestom pokoja v srdci Bratislavy.

Naše fungovanie je špeciálne - obsluhujú len dobrovoľníci a striktný cenník nemáme. Z ponuky sa dozvieš len to, aké sú obstarávacie náklady surovín, teda minimálne ceny. Koľko v skutočnosti zaplatíš, o tom rozhodneš len ty – na základe tvojej spokojnosti, štedrosti a spravodlivosti. Ak dáš viac ako sú náklady, bude to tvoj dar na podporu našej evanjelizačnej činnosti.

... lebo spravodlivosť a štedrosť srdca je pre nás dôležitá.

Ide najmä o stretnutia

Okrem príjemného posedenia sa snažíme našim hosťom ponúknuť duchovné centrum na báze stretnutí. Ide nám najmä o budovanie vzťahov. Človek nemusí byť na 100 % veriaci, aby u nás našiel to, po čom jeho duša možno práve túži, alebo to len hľadá. Budeme veľmi radi, ak sa u nás ľudia zastavia počas svojej prechádzky po Starom meste, alebo ak hľadajú miesto, kde budú mať pokoj pre učenie, čítanie ...alebo sa jednoducho len tak zastaviť...

Zastavte sa u nás, nech patríte do ktorejkoľvek skupiny, či ste veriaci či neveriaci, a vezmite so sebou aj priateľov. Pre to je naša kaviareň určená, chceme byť duchovné centrum na báze stretnutia. Priestor, kde môže človek kedykoľvek prísť a cítiť sa dobre.

... lebo dobrá atmosféra pre Vás (aj pre nás) je pre nás dôležitá.

Poctivý med a kvalitná káva priamo v centre mesta

Naša káva je fairtrade. Naša káva je jediná na Slovensku, ktorá je aj bio aj fairtrade aj pražená kúsok od hlavnej stanice ;) Tmavšie pražená bio káva, 100% Arabica, z kvalitnej bratislavskej priažiarne Samay, ktorá vznikla medzi prvými malými remeselnými pražiarňami. Máme dokonca svoj blend, jemne kyslú chuť s rôznymi tónmi, príďte ich pohľadať. Pravidelne nastavujeme stroj a kávu konzultujeme s naším pražiarom. Prečo je dôležité byť fair trade pre katolíka? viac tu.

... lebo kvalita je pre nás dôležitá.

Okrem toho vám k čajom poskytujeme Agátový med od slovenského včelára, čím podporujeme poctivú prácu a zabezpečujeme kvalitu.

... lebo domáce produkty sú pre nás dôležité.

Máme tiež super eko bio slovenské remeselné limonády. Originálna chuť od lokálnych nadšencov. Stretli sme sa spolu ešte keď rozbiehali Manaroots a sú stále lepši.

... lebo originalita je pre nás dôležitá.

Nemožno vynechať ani široký výber kníh, moderných spoločenských hier (board games) a možnosť vyhľadať radu a pomoc (takmer) v akejkoľvek oblasti :)

... lebo rôznorodosť je pre nás dôležitá.

 

Náš jedinečný medík.

Časť knižnice v komunitnej kaviarni

Pohľad na barovú časť v komunitnej kaviarni

Obľúbené tuli vaky.

Pohľad na stred kaviarne.

Knižnica.

Partneri projektu


 

Podporujeme

Rádio Mária