DOBROqvBAZÁR

Pozývame Vás na DobroQVbazár, kde si môžete prísť vybrať štýlový kúsok garderóby, ktorý zároveň aj pomôže. Výťažok z bazára je vždy venovaný na dobrú vec - podporu konkrétnej rodiny v núdzi. Oblečenie si môžete za dobrovoľný príspevok vybrať. Ak chcete darovať - treba najneskôr do 20-teho v mesiaci, aby sme to stihli spracovať a pretriediť. Avšak len veci, čo by ste si Vy sami vybrali, nie staré, zničené, obnosené. Ďakujeme.

Bazár funguje na dobrovolnom príspevku, nemáme žiadne odporúčané ceny, ľudia prispejú koľko majú, chcú, je to na nich. Na konci dňa vo štvrtok výťažok delíme 20% pre Quo 80% pre rodinu v núdzi. Zvyčajne je to rodina po nehode, nešťastí, vo finančnej tiesni pred splatkou nižšieho dlhu. Vždy sa jedna o overenú rodinu, o ktorej vieme, že peniaze im pomôžu, aby sa nedostali na ulicu príp aby ich to vytiahlo z aktuálnej núdze. Neprispievame organizáciám, ale priamo rodine.  Pointa je že pekné oblečenie ponúkame za dobrovoľný príspevok - ako keď idete do 2nd hand shopu a kúpite si nejaké tričko. Ale eura čo za ten kus oblečenia zaplatíte - to euro, dve tri... ide chudobnej rodine. 

Táto akcia je u nás viac menej pravidelná a koná sa v posledné štvrtky v mesiaci.

Máme k dispozícii jeden prípad, kde pani X. pred viacerými rokmi po chorobe zomrel manžel. Mali spolu tri deti, ktoré teraz sama vychováva. Všetky tri deti sú školopovinné a chodia na základnú školu.  Bývajú v obci blízko Bratislavy. Jedna rodina im dala k dispozícií malú časť domu (jedna izba + predsieň), kde bývajú všetci štyria. Pani X. si privyrába ako pracovná sila v kuchyni. Všetky tri deti chodia do školy v Bratislave. Finančná situácia aj napriek veľkej snahe matky nie je najlepšia a stále majú problém zabezpečiť niektoré základné potreby z vlastných zdrojov.
 
- váš príspevok by bol spolu s naším príspevkom určený na nákup dreva na celú zimu.
 
Spolupracujeme s Aj Ty Pomôž, projekt bratislavských ex-upece koordinátorov a ďalších dobrých ľudí
Dátum udalosti: 
Repeats every month on január, február, apríl, máj, jún on the last štvrtok 5 times.
25.01.2018 - 18:0026.01.2018 - 17:55

Partneri projektu


Podporujeme

Rádio Mária