Niečo naviac - premietanie filmu a diskusia s tvorcami

Niečo naviac

Stačil jeden chromozóm v DNA navyše a všetko bolo inak. Niekoľko hodín po narodení malej Dorotky vykreslila lekárka rodičom vidinu čiernej budúcnosti s dieťatkom postihnutým Downovým syndrómom a ponúkla im možnosť zbaviť sa jej. Odmietli. Dnes je z Dorotky teenegerka, ktorá má svoje sny a túžby tak ako všetci mladí ľudia v jej veku. Jeden sen prerástol všetky - túži sa stať veľkou herečkou....

Pozývame Vás na premietanie tohto dokumentárneho filmu a stretnutie s jeho tvorcami a protagonistami

Niečo naviac
réžia: Palo Kadlečík, Martin Šenc / producent: KADMEDIA / Slovensko / 67’ /
dostupné na nosičoch: DCP, blu-ray, mp4 / vhodné od 12 rokov / 

distribučná premiéra: 20.9.2018

Režisér Pavol Kadlečík vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave. Tvorbe dokumentárnych filmov sa aktívne venuje od roku 2010 a v súčasnosti pôsobí ako kameraman a režisér v Lux communication.

Spolurežisér Martin Šenc študoval slovenský jazyk a literatúru v Trnave, neskôr dramaturgiu a scenáristiku na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave pod vedením Marka Leščáka. Venuje sa filmovej, televíznej a rozhlasovej scenáristike, dramaturgii a príležitostne aj réžii. Už niekoľko rokov úzko spolupracuje so Slovenským rozhlasom, kde stojí za pozoruhodným digitálnym projektom – Rádiom Litera, píše rozhlasové scenáre, ale aj filmové recenzie, eseje či fejtóny pre Rádio Devín. Zaoberá sa tiež literárnou tvorbou, v roku 2012 získal tvorivú prémiu v literárnej súťaži Poviedka.

Dátum udalosti: 
05.02.2019 - 18:0006.02.2019 - 19:55

Partneri projektu


Podporujeme

Rádio Mária