Umením za Ukrajinu

Trvanie výstavy: 
01.04.2022 - 15:0028.04.2022 - 21:00
Dátum vernisáže: 
01.04.2022 - 18:00

Nápad zorganizovať benefičnú výstavu pre pomoc ukrajinským utečencom sme dostali (viacerí výtvarníci) po približne týždni od oficiálneho ohlásenia ruskej invázie. Otázka, čo bude s utečencami na Slovensku, nám ako ľuďom aj ako výtvarníkom nie je ukradnutá. Dozvedeli sme sa, že na slovensku sa organizuje veľa rôznych zbierok (aj finančných) pre pomoc utečencom. My sme sa rozhodli pomôcť touto benefíciou konkrétne: Kongregácii bratov tešiteľov z Getseman v Marianke. Starajú sa o mnohých utečencov, hlavne ženy a deti. Poskytujú im ubytovanie, stravu a inú pomoc napr. pri vybavovaní úradných záležitostí. Vieme, že utečencov aj pod ich strechou pribúda stále viac a ich finančné prostriedky sa míňajú veľmi rýchlo. Budeme veľmi radi ak sa nájdu ľudia, ktorí by ich chceli podporiť aj touto benefičnou cestou. 

Na vernisáži zaspieva aj ukrajinka Maria Josypchuk a bude možnosť priamo si vybrať obrazy, sú limitované a nebudú sa opakovať.

V prípade záujmu o dielo, píšte prosím od 1.4. do 28.4.2022 na email: umenimzaukrajinu@gmail.com alebo Instagram @umenimzaukrajinu Kontaktná osoba Vám vysvetlí ostatné podrobnosti o prevode peňazí na transparentný účet, určený výhradne na podporu utečencom. Tento účet bude zverejnený a sledovateľný na webe Kongregácie bratov tešiteľov.

Diela ktoré sú voľné si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Autori, ktorí vystavujú:

Alžbeta Malovcová  

Andrej Čertézni  

Dávid Dzurňák  

Eva Trizuljaková

Jozef Chrena  

Katarína Böhmová  

Lubo Michalko  

Michaela Koprdová

Matej Galovič  

Michal Mach  

Peter Böhm  

Zdenko Porubčan

dakujeme Sepia Tlac za sponzorské tlačenie materiálov

Partneri projektu


Podporujeme

Rádio Mária