Výstava víťazných diel súťaže - Rodina a základné ľudské právo na život

Trvanie výstavy: 
04.05.2019 - 10:3031.05.2019 - 22:00
Dátum vernisáže: 
04.05.2019 - 10:3005.05.2019 - 11:55

Výstava prezentuje práce, ktoré boli vybrané v súťaži 3. ročníka s názvom "Rodina a základné ľudské právo na život" v roku 2019.

Cieľom súťaže je zapojiť žiakov a študentov základných a stredných škôl z celého Slovenska do vnímania a prežívania dôležitosti rodiny, dobrých vzťahov v rodine aj mimo nej a do vnímania dôležitosti ochrany života každého človeka a úcty k nemu bez ohľadu na jeho rasu, postavenie, veľkosť, či iné parametre. Formou zapojenia sa do súťaže dáva organizátor (spolu so sponzormi a partnermi) žiakom príležitosť vyjadriť sa k témam, ktoré sa hlboko týkajú aj ich samých a sú aktuálnymi a kľúčovými spoločenskými otázkami. 

Tento rok sme do súťaže dostali 1232 diel a 24 videí, cenam sme ocenili 16 žiakov a 5 škôl získalo za najväčšie zapojenie sa dielami knihu Klub nerozbitných detí od Postoja.

Tu nájdete mená i práce a videá tohtoročných výhercov ako aj sumár z tohto ročníka súťaže - https://zazivotarodinu.sk/2019/05/vyhercovia-sutaze-rodina-a-zakladne-ludske-pravo-na-zivot-2019/
 
Dávame vám do pozornosti toto víťazné výborne spracované video o dôležitosti rodiny pre mladého človeka. V komunikácii nám autor, ktorý má na Youtube tisíce zhliadnutí svojich videí, napísal aj tieto povzbudivé a motivujúce slová: "Táto súťaž bola celkom príjemná zmena od klasických videí, čo robievam a páčila sa mi konkrétne tématika rodiny, takže určite by som rád išiel do nejakej menšej spolupráce. Ps: Vaša súťaž sa mi veľmi páčila, donútila ma zamyslieť sa nad dôležitosťou rodiny. Hodlám sa do súťaže zapojiť aj budúci rok (ak ju ešte budete organizovať) a pozvať aj niektorých mojich kamarátov čo robia videá, aby sa aj oni zapojili. Myslím, že ceny zo súťaže žiakom veľmi pomôžu pokračovať v tom čo ich baví."
 

Partneri projektu


Podporujeme

Rádio Mária